+48 22 523 41 18
Godziny otwarcia: 9:00-17:00

Fundacja Wspieram przedstawia platformę popularyzacyjno-edukacyjną kaszubyonline.pl.

Kaszuby to region kulturowy położony w północnej Polsce. Zamieszkujący go Kaszubi posługują się odrębnym językiem, posiadają bogatą kulturę i ciekawe zwyczaje.

Celem portalu jest zebranie w jednym miejscu oraz udostępnienie wszystkim zainteresowanym informacji i materiałów na temat Kaszub, ułatwiając w ten sposób poszerzanie wiedzy dotyczącej tego fascynującego obszaru Polski.

Platforma kaszubyonline.pl to kompendium wiedzy na temat Kaszub, w którym prezentujemy informacje oraz edukujemy w zakresie kultury, języka, historii i turystyki tego regionu. Tworząc stronę internetową, przyświecała nam idea propagowania tego unikalnego na skalę Polski obszaru i jego kultury.

Wykorzystując różnego rodzaju materiały, w tym m.in. filmy i zdjęcia, pragniemy zainteresować tematyką kaszubską ludzi w każdym wieku i zachęcić ich do poznawania tego wyjątkowego miejsca.

Szczególny nacisk położyliśmy na jakość oferowanych przez nią treści oraz na możliwie szerokie zaprezentowanie atrakcji dostępnych w regionie. Nasz projekt ma charakter niekomercyjny.

Platforma kaszubyonline.pl powstała w ramach projektu dofinansowanego ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.

Mamy nadzieję, że portal kaszubyonline.pl przysłuży się popularyzacji Kaszub, które są wyjątkowym regionem na mapie Polski. Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dostępnymi na platformie kaszubyonline.pl i zapraszamy na Kaszuby!

STRONA Kaszuby ONLINE